Bez kategorii

Ferie zimowe z dziećmi.

Dzieci na feriach zimowych

Jak przygotować się na ferie z dziećmi i nie zwariować? Ferie zimowe za pasem. Dzieci niecierpliwie odliczają dni do ferii i zimowych szaleństw. Rodzice z kolei zachodzą w głowę jak zaplanować dwa tygodnie tak, by wszyscy byli zadowoleni. Na szczęście możliwości jest wiele.

Ferie zimowe 2019: 14 stycznia – 27 stycznia
● kujawsko-pomorskie
● lubuskie
● małopolskie
● świętokrzyskie
● wielkopolskie

Ferie zimowe 2019: 21 stycznia – 03 lutego
● podlaskie
● warmińsko-mazurskie

Ferie zimowe 2019: 28 stycznia – 10 lutego
● dolnośląskie
● mazowieckie
● opolskie
● zachodniopomorskie

Ferie zimowe 2019: 11 lutego – 24 lutego
● lubelskie
● łódzkie
● podkarpackie
● pomorskie
● śląskie

Ferie zimowe w górach
Zima to idealny czas, by spędzić ferie aktywnie, trenując sporty dostępne tylko o tej porze roku. Rodzinny wyjazd w góry to idealna okazja, by nauczyć dzieci jeździć na nartach lub desce, cieszyć się śniegiem, widokiem gór i przede wszystkim wspólnie spędzonym czasem. Przy stokach narciarskich jest wiele szkółek, w których można wynająć instruktora, który nauczy dzieci prawidłowej jazdy na nartach. To najszybszy sposób by dziecko zaczęło jeździć.

Ferie zimowe dzieci

Jadąc w góry, warto dokładnie zaplanować cały wyjazd. Sporządzenie listy niezbędnych rzeczy może okazać się bardzo pomocne. Wybierzcie miejsce przystosowane do pobytu dzieci. Najlepiej takie, które oferuje różne atrakcje dla najmłodszych. Fajną opcją będą zajęcia plastyczne oraz animacje. Dzieci na pewno ucieszą się z takiej atrakcji, a rodzice będą mogli odetchnąć.

Koniecznie sprawdźcie, czy są w pobliżu hotelu apteki i lekarz-tak na wszelki wypadek. W Polsce miejsc, w których można spędzić ferie zimowe, na szczęście nie brakuje. Warto wybrać się do Zieleńca gdzie przygotowano dla dzieci aż 4 wyciągi dydaktyczne. Znajdują się tu też liczne restauracje, pensjonaty oraz trasy dla zaawansowanych.

Jeśli zależy wam na nowocześniejszej ofercie, świetnym wyborem będzie Czarna Góra. Bogata oferta dla dzieci (basen, kolejka grawitacyjna, Mini
Snow Park, 4 trasy dydaktyczne) oraz piękne apartamenty na pewno przypadną do gustu zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

Świetnym miejscem do nauki jazdy na nartach jest też Białka Tatrzańska i Bukowina Tatrzańska. Stoki są łagodne a kadra trenerów dość bogata. Trasa dla początkujących jest oddzielona od trasy dla zaawansowanych, dzięki czemu jest dużo bezpieczniej.

Zabawy dzieci na feriach

Ferie zimowe w domu
Jeśli wyjazd na ferie zimowe nie wchodzi w grę, zawsze można zapisać dziecko do szkolnej świetlicy. Na pewno będą odbywać się tam różne ciekawe zajęcia. Warto też zapoznać się z ofertą „Zima w mieście”. Ośrodki kultury, szkoły, biblioteki i inne stowarzyszenia bardzo często organizują półkolonie dla dzieci. Informacje na temat półkolonii można znaleźć na stronach urzędu danego miasta.

Podczas półkolonii dzieci biorą udział w różnych warsztatach i kursach np. z modelarstwa, tańca, ceramiki czy aktorstwa. To świetna okazja do nauki czegoś nowego i odkrycia pasji. Organizowane są również wyjścia do kina, teatru, na basen lub lodowisko. Dla dzieci będzie to na pewno świetna zabawa.

Jeśli dziecko zostaje pod opieką rodziców lub dziadków na czas ferii warto zaplanować dla niego zajęcia tak, by nie spędzało dużej ilości czasu przed telewizorem, lub komputerem. Świetnym pomysłem będą wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne, Można kolorować, wycinać, robić wyklejanki lub pójść o krok dalej i stworzyć własną masę solną, lub domową ciastolinę.

Dla dziecka nie ma nic lepszego niż czas spędzony z mama i tatą. Możecie wspólnie wybrać się na sanki, lodowisko lub do kina. Ciekawą opcją będzie również sala zabaw, basen, a także zoo. Możecie zorganizować krótkie wypady poza miasto. Wspólnie wybierajcie miejsca, które chcecie odwiedzić.

Nie zapominajcie również o tradycyjnych grach i zabawach, którymi można zająć dziecko w domu. Mowa oczywiście o grach planszowych takich jak domino, warcaby, chińczyk czy scrabble. Dzięki temu dziecko zdobędzie nowe umiejętności, spędzi czas z rodzicami i nie będzie się nudzić.

Dobry plan to podstawa!
Ferie zimowe to dla dzieci dwa tygodnie wolnego od szkoły. Warto zadbać o to by mogły spędzić ten czas aktywnie. Jeszcze przed feriami dobrze jest wszystko rozplanować tak by wszyscy byli zadowoleni, a rodzinny budżet za bardzo nie ucierpiał.

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry