Bez kategorii

Fototapety 3D – gdzie i kiedy warto je użyć w swoim domu?

Fototapety 3d

Od pewnego czasu fototapety stają się coraz bardziej popularnym elementem wystroju wnętrz w domach i mieszkaniach wielu osób. Jednak to fototapeta 3D bije coraz to większe rekordy popularności, co sprawia, iż warto się nią również zainteresować.

Fototapety 3D jest to nowoczesny rodzaj fototapety, która nieco różni się od tradycyjnych fototapet. Główna różnica pomiędzy nimi polega na tym, iż fototapeta 3D na papierze oddaje trójwymiarowy charakter. Dlatego też fototapety 3D są używane w głównej mierze po to, by optycznie powiększyć dane pomieszczenie oraz uzyskać świetny efekt estetyczny, który przykuje uwagę wszystkich domowników.

Podczas planowania nałożenia takiej fototapety na ścianę należy dobrać jej wygląd do pomieszczenia, w którym ona zawiśnie w taki sposób aby jak najpełniej oddawały one charakter danego wnętrza. Sprawia to, iż fototapeta 3D tworzy niezwykłą atmosferę, w której można poczuć się np. nad morzem, w dżungli lub dowolnym miejscu na świecie nie wychodząc ze swojego pokoju czy domu.

Fototapety 3d

Szeroki wybór jeśli chodzi o fototapety 3D znajdziemy na stronie sprawdzonych producentów. Dużym atutem dobrych sklepów jest nie tylko mnogość wzorów i kolorów, ale także wysoka jakość produktów oraz możliwość wizualizacji wybranej fototapety w pomieszczeniu, co znacznie ułatwia zakup. Jednym z topowych sklepów z fototapetami, ale również innymi ozdobami ściennymi jest Tappy.pl – sprawdź https://tappy.pl/oferta/fototapety-3d/

Fototapety 3D – gdzie najlepiej się sprawdzają?

Według wielu dekoratorów wnętrz fototapety 3D najlepiej oddają charakter wnętrza i sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Jest to spowodowane głębią zdjęcia, które ma imitować rzeczywistość w jak najlepszy sposób. Co więcej nałożenie fototapety w małych pomieszczeniach takich jak łazienka czy niewielki pokój sprawia, iż wydaje się ono większe i wspiera wyzbycie się klaustrofobii.

Fototapety 3D w łazience

Pierwszym pomieszczeniem, gdzie najczęściej stosowane są tapety 3D są łazienki. W sklepach oferujących fototapety 3D można znaleźć bardzo szeroki asortyment tapet, które będą idealnie oddawały wnętrze w łazience. Wybierając fototapetę 3D do łazienki należy jednak zwrócić uwagę na motyw, który został na niej użyty.

Najlepszym motywem, który może zostać użyty w łazience jest umieszczenie fototapety przedstawiającej np. zbiornik wodny, widok na morze czy też zdjęcie pod wodą (najlepiej wykonane w morzu). Wówczas można się pozbyć uczucia klaustrofobii oraz zrelaksować się. Jednocześnie można odnieść wrażenie, iż bierze się kąpiel lub prysznic pod wodą lub nad morzem. 

Fototapety 3D w małych pokojach

Inaczej ma się sytuacja w przypadku nakładania fototapety 3D w małych pokojach. W tej sytuacji największym wyzwaniem jest dobór odpowiedniego motywu do charakteru osoby, która na co dzień przebywa w tym pokoju. Na szczęście tutaj również można dobrać odpowiedni motyw według własnego uznania.

Motywów fototapety 3D używanych w małych pokojach jest wiele. Można nałożyć fototapetę przedstawiającą widok z dachu wieżowca, wizerunek pnącej się róży po ścianie niewielkiego domu czy też widok ze szczytu górskiego. Dobór motywów jest dowolny, jednak najważniejsze jest aby oddawał on charakter domownika, który na co dzień w nim przebywa. Należy jednak zwrócić uwagę aby motyw na fototapecie 3D mógł być oglądany z niewielkiej odległości. Taki zabieg sprawia, iż nie będą występowały złudzenia optyczne u osób przebywających w pokoju.

Fototapety 3D w dużych pomieszczeniach

Jeżeli ktoś chce położyć fototapetę 3D w dużym pomieszczeniu, również nie ma żadnych ograniczeń ani przeciwwskazań. Jedynym ograniczeniem pozostaje wyłącznie wyobraźnia dekoratora wnętrz oraz właściciela mieszkania czy też domu. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się motywy, które można obserwować z większej odległości.

W takim wypadku najlepszym motywem na fototapecie 3D jest przedstawienie obraz długiej ulicy w dużym mieście, czy też panorama górska lub dżungli oglądana z drugiego końca pokoju. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie fototapety 3D naprzeciw lustra lub okna. Fototapeta 3D w takim wypadku odbija się w lustrze oraz w oknie, dzięki czemu można odnieść wrażenie, iż pomieszczenie jest jeszcze większe. Jest to niezwykłe rozwiązanie, które posłuży na lata i sprawi, iż domownicy oraz goście będą pod wrażeniem.

Fototapety 3d

Fototapeta 3D – kiedy warto się na nie zdecydować?

Fototapety 3D mają to do siebie, iż sprawdzają się w praktycznie każdym rodzaju wnętrza. Nie ma znacznie czy jest to mieszkanie w bloku, dom jednorodzinny czy też inny rodzaj nieruchomości. Zadaniem fototapety 3D jest sprawienie, aby domownicy mogli poczuć się w zupełnie innym miejscu niż dom.

Co więcej fototapeta 3D sprawdza się również świetnie dla osób cierpiących na klaustrofobię. Optycznie powiększa ona pokój czy też łazienkę, dzięki czemu taka osoba przestaje mieć obawy przez przebywaniem w małych pomieszczeniach. Fajną opcją są także dynamiczne wzory, jak np. fototapeta taniec hip hip, które nastrajają nas do działania i wprowadzają w pomieszczeniu pozytywną energię.

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry