Bez kategorii

Fototapety dla dzieci – bogaty wybór unikalnych wzorów

Fototapeta dla dziecka

Wzorzyste fototapety dla dzieci to idealne rozwiązanie do stworzenia pokoju marzeń. Bogactwo kolorów dekoracji pobudza wyobraźnię i kreatywność dziecka oraz pozwala mu wyrazić swoją osobowość.

Pokój każdego dziecka to jego „królestwo”, w którym otacza się swoimi ulubionymi zabawkami i przedmiotami. Jego wnętrze odzwierciedla jednocześnie zainteresowania i pasje mieszkańca. Wystrój pokoju musi odznaczać się oryginalnym klimatem i atmosferą, bo to właśnie tutaj dziecko eksponuje swój charakter i spędza najwięcej czasu.

Dla młodszych i dla starszych

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo fototapet dla dzieci, które urzekają kolorami i wzorami, wywołując radosne odczucia. Fototapety powinny być dobrane pod względem wieku właściciela pokoju. Dla mniejszych dzieci odpowiednie będą wielkoformatowe fotografie z bohaterami bajek i filmów. Starsze z pewnością wybiorą grafiki prezentujące ich aktualne zainteresowania, które zadbają o niebanalność wystroju ich osobistej przestrzeni.

Wśród fototapet do pokoju dziecięcego mamy do dyspozycji nie tylko tradycyjne naklejki, ale również bardzo popularne obecnie fototapety 3D. Ta nowoczesna dekoracja sprawi, że pokój stanie się nie tylko wyjątkowy, ale i optycznie zwiększy swoją powierzchnię. Trójwymiarowe zwierzątka pobudzą maluchy do zabawy, a fototapety 3D z mapą lub fauną pozwolą nastolatkom połączyć przyjemne z pożytecznym. Chłopcy z pewnością będą gustować w fototapetach z pojazdami, gwiazdami futbolu czy ulubionymi postaciami, a dziewczynkom spodobają się grafiki z kwiatami, motylami, baletnicami czy księżniczkami.

Fototapety do pokoju dziecięcego kredki

Doskonałą dekoracją wnętrza są nie tylko fototapety, ale również plakaty do domu oraz obrazy na płótnie. Sprawdź ofertę sklepu z autorskimi i unikalnymi propozycjami ściennych dekoracji. Sklep Pakamera to z pewnością czołowy producent fototapet najlepszej jakości. W ofercie sklepu znajdziesz także fotoplakaty, obrazy na płótnie, fotorolety oraz inne ścienne dekoracje.

Fototapety lateksowe, winylowe i flizelinowe

Przed wyborem fototapety do pokoju dziecięcego należy sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana, aby w przyszłości czyszczenie jej powierzchni nie sprawiało trudności. Najbardziej wytrzymałe są fototapety lateksowe i te wyprodukowane na materiale winylowym z podłożem flizelinowym. Lateksowe fototapety dla dzieci charakteryzują się gładką powierzchnią, która nie blaknie i świetnie odwzorowuje kolory. Fototapety winylowe i flizelinowe sprawią, że pokrycie nimi ściany będzie szybkie i łatwe, nawet bez zmiękczania produktu. Na flizelinie kolory są również doskonale odwzorowane, nawet te najdrobniejsze szczegóły. Każdą z tych fototapet można czyścić gąbką lub miękką szmatką.

Wytrzymały materiał i odpowiedni klej to podstawa

Ważne, aby fototapeta do pokoju dziecięcego była wytrzymała i odporna na zarysowania podczas dziecięcej aktywności. Flizelina jest najgrubszym materiałem, a taka fototapeta jest odporna na rozerwanie. Materiał flizelinowy, nawet ten zadrukowany, nie jest tworzywem łatwopalnym, co w szczególności jest fundamentalne dla bezpieczeństwa dziecka. Przed zakupem fototapety do pokoju dziecka należy zwrócić uwagę, czy odpowiada ona wszystkim normom, posiada oznaczenie CE oraz atest higieniczny.

Fototapety dla dziecka

Dekorując pokój dla dziecka trzeba również pamiętać o tym, że być może niedługo zmienią się jego preferencje i dekoracja przestanie się podobać. Warto sięgnąć po wysokogatunkową naklejkę, która nie spowoduje zerwania warstwy tynku ze ściany. Przy wyborze fototapety dla dzieci istotna jest jakość kleju. Większość dostępnych na rynku produktów wymaga użycia standardowego kleju do tapet. Położenie takiej fototapety może niektórym sprawić trudność i uniemożliwić precyzyjne naklejenie na ścianę. Najbardziej dogodnym rozwiązaniem będzie zakup fototapety z klejem, który zaczyna działać po kontakcie z wodą. Umieszczenie jej na ścianie jest bardzo łatwe, a klej aktywowany wodą charakteryzuje się o wiele większą wytrzymałością.

Zalety fototapet do pokoju dziecięcego

Niewątpliwym walorem dekorowania ścian pokoju dziecięcego fototapetą jest ich korzystny wpływ na wyobraźnię dziecka. Dodatkowo fototapeta daje możliwość optycznego powiększenia pokoju, co uzyskuje się głównie poprzez zastosowanie pastelowych i jasnych barw. Dzięki grafice na ścianach przestrzeń pomieszczenia zostaje ożywiona, a dodatkowo fototapeta do pokoju dziecięcego kamufluje nierówności na ścianie.

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry