Bez kategorii

Jak zabezpieczyć samochód przed brudem i uszkodzeniami?

Kosmetyki samochodowe

Jak skutecznie zabezpieczyć samochód przed brudem i uszkodzeniami, które skutecznie niszczą karoserię i sprawiają, że auto służy nam krócej? Otóż są dobre sposoby! Woski samochodowe i powłoki ochronne samochodowe to produkty zarówno zabezpieczające karoserię, jak i odświeżające jej wygląd. Zobacz!

Warto zastanowić się, jak skutecznie zabezpieczyć samochód przed brudem i uszkodzeniami. To bardzo ważny temat, ponieważ jeśli zupełnie pominiemy tę kwestię i nie będziemy przejmować się ochroną karoserii, wówczas lakier szybko spłowieje, zalegający brud spowoduje zniszczenia, a mikro uszkodzenia sprawią, że samochód będzie wyglądał staro i nieestetycznie. Zatem jeśli zależy nam na tym, aby auto długo utrzymało się w dobrym stanie, warto pomyśleć o skutecznym zabezpieczeniu karoserii.

Jak to zrobić? Otóż dwa najskuteczniejsze sposoby to:

1) woskowane samochodu;
2) nałożenie powłok ochronnych samochodowych.

Oba sposoby opisujemy poniżej, charakteryzując też wykorzystywane kosmetyki samochodowe, więc zachęcamy do dalszej lektury!

Jednak zanim przejdziemy do woskowania czy nakładania powłok ochronnych, trzeba dokładnie umyć samochód. Mycie samochodu to podstawa jeśli chodzi o jakiekolwiek zabiegi pielęgnacyjne przy aucie. Polecamy artykuł: https://showcarshine.pl/blog/blog/jak-umyc-auto-reczne-mycie-samochodu-krok-po-kroku. Autorzy udowadniają, że ręczne mycie samochodu może być naprawdę skuteczne – nie trzeba korzystać z myjni automatycznej. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem!

Woskowanie samochodu – jak działa wosk samochodowy?

Woskowanie samochodu to bardzo skuteczny sposób na dobre zabezpieczenie karoserii auta przed: brudem, uszkodzeniami, ale też promieniowaniem UV, wilgocią, kwaśnym deszczem, ptasimi odchodami itp. Wosk samochodowy tworzy na aucie swoistą tarczę ochronną. Trzeba też dodać, że wosk nie tylko świetnie zabezpiecza, ale także odświeża wygląd lakieru – wydobywa jego kolor i pięknie nabłyszcza, dzięki temu po jego nałożeniu pojazd wygląda jak nowy!

Na rynku dostępne są dwa rodzaje wosków samochodowych:

1) woski syntetyczne, które są wybierane przez większość ludzi, ponieważ wyróżniają się trwałością; zapewniają mocny lustrzany połysk lakieru;
2) woski naturalne, wybierane głównie przez fanów autodetailingu ze względu na efekt, jaki dają – po ich nałożeniu auto wygląda, jakby było oblane olejem, jednak tego typu woski są znacznie mniej trwałe.

Wosk samochodowy

Oba woski samochodowe – zarówno te naturalne, jak i syntetyczne, są do kupienia w sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/woski-samochodowe. W ofercie znajduje się wosk samochodowy w mleczku, w sprayu czy wosk twardy – do wyboru do koloru! Woskowanie samochodu produktami od ShowCarShine to skuteczny sposób na zabezpieczenie lakieru i bezpieczne odświeżenie jego wyglądu!

Nakładanie powłok ochronnych samochodowych

Powłoki samochodowe, podobnie jak wyżej opisane woski, chronią karoserię auta przed: mikro uszkodzeniami, brudem, promieniowaniem UV, wilgocią, chemią drogową, ptasimi odchodami itp. Trzeba jednak zaznaczyć, że są one znacznie trwalsze od wosków – dłużej utrzymują się na lakierze, niektóre ich rodzaje nawet do 10 lat!

I jeśli mowa o rodzajach tych produktów, to można wymieniać trzy różne powłoki ochronne samochodowe:

1) powłoki kwarcowe – najbardziej podstawowe, najtańsze i najmniej trwałe (do 3 lat);
2) powłoki ceramiczne – bardziej rozbudowane powłoki kwarcowe, z lepszym składem, trwalsze, ale i droższe (utrzymują się nawet do 10 lat);
3) powłoki grafenowe – to wciąż nowość na rynku, dlatego interesują się nimi głównie salony autodetailingowe.

Zwykli kierowcy zdecydowanie najczęściej decydują się właśnie na powłoki ceramiczne. Można je znaleźć w sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/powloki-ceramiczne-kwarcowe-i-grafenowe. W ofercie są również pozostałe powłoki samochodowe – kwarcowe i grafenowe. Powłoki ochronne samochodowe od ShowCarShine to produkty z najwyższej półki, od sprawdzonych producentów, którym warto zaufać.

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry