Bez kategorii

Kosmetyki samochodowe – pielęgnacja kół w samochodzie

Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji opon

Kosmetyki samochodowe profesjonalne to obowiązkowe wyposażenie miłośnika motoryzacji. Pielęgnacja kół w samochodzie to element pielęgnacyjny, który często jest pomijany przez kierowców, a to duży błąd! Dowiedz się więcej.

Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji kół można w zasadzie podzielić na dwie grupy, czyli produkty do felg oraz produkty do czyszczenia i konserwacji opon. Kosmetyki samochodowe z obu tych kategorii są dostępne na stronie https://showcarshine.pl, czyli w sklepie internetowym oferującym profesjonalne kosmetyki samochodowe najwyżej jakości.

Pielęgnacja kół w samochodzie

Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji opon

Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji opon dbają zarówno o wygląd, jak i trwałość opon. Myśląc o czyszczeniu kół, większość osób ma na myśli pielęgnację felg, zapominając o tym, że opony mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy, dlatego zdecydowanie warto zadbać o to, aby jak najdłużej pozostały w dobrym stanie. W tym celu należy je regularnie czyścić i konserwować. Sama konserwacja opon to za mało, przed tym trzeba bowiem dokładnie oponę wyczyścić. W tym przypadku świetnie sprawdzą się kosmetyki samochodowe do pielęgnacji opon, m.in. tzw. tire cleanery, które skutecznie oczyszczają gumę z brudu drogowego. Dopiero po dokładnym wyczyszczeniu opona jest gotowa na nałożenie środków konserwujących przedłużających żywotność opony. Wybierając dressing do opon, decydujemy jednocześnie o wizualnym wykończeniu, który może być zarówno matowy, jak i satynowy czy nawet oleisty. Profesjonalne kosmetyki samochodowe do pielęgnacji opon znajdziesz tu: https://showcarshine.pl/2-pielegnacja-kol/opony.

Kosmetyki samochodowe do felg

Kosmetyki samochodowe do felg

Druga grupa to kosmetyki samochodowe do felg. Te kosmetyki samochodowe muszą zostać wybrane w zależności od rodzaju posiadanych felg – na rynku dostępne są bowiem kosmetyki samochodowe do felg aluminiowych, chromowanych czy stalowych. Co więcej, trzeba także wybrać te do konkretnych zbrudzeń. W Show Car Shine dostępne są kosmetyki samochodowe przeznaczone do czyszczenia felg z pyłu z klocków hamulcowych, ze smoły, a także produkty do ogólnego mycia felg – te do usuwania zarówno lekkich, jak i cięższych zabrudzeń, które gromadzą się przez długi czas. Kosmetyki samochodowe do felg to nie tylko te czyszczące środki, ale również konserwujące, czyli woski do felg czy powłoki kwarcowe i ceramiczne. Profesjonalne kosmetyki samochodowe do felg znajdziesz na stronie: https://showcarshine.pl/2-pielegnacja-kol/produkty-do-felg.

Dzięki tym kosmetykom samochodowym do pielęgnacji i czyszczenia kół koła będą prezentować się jak nowe, nawet w starszych autach. Pięknie prezentujące się koła – błyszczące felgi i wyczyszczone oraz zabezpieczone opony – to wisienka na torcie jeśli chodzi o zadbane auto.

Pielęgnacja kół w samochodzie

Pielęgnacja kół w samochodzie to jeden z podstawowych etapów pielęgnacyjnych auta, jednak bardzo niedoceniany. Gdy myjemy samochód samodzielnie lub na myjni samoobsługowej, często traktujemy koła po macoszemu, tylko oblewając je wodą. To zdecydowanie za mało. Jeśli chcemy, aby prezentowały się idealnie i wyglądały na zadbane, trzeba poświęcić im znacznie więcej czasu.
Tak naprawdę to pielęgnacja kół w samochodzie jest niezwykle istotna! W końcu to właśnie koła są narażone na największy brud – latem osiada na nich gorący pył z klocków hamulcowych, natomiast zimą duża ilość chemii, soli drogowej, błota i innego brudu drogowego. Zabrudzenia kół różnią się w zależności od pory roku, dlatego dla wielu pielęgnacja kół w samochodzie może wydawać się skomplikowana. Jednak w rzeczywistości nie ma w tym nic trudnego – wystarczy tylko zainwestować w środki czyszczące przeznaczone do konkretnych zabrudzeń znajdujących się na kołach auta.

Pielęgnacja kół w samochodzie

Myjąc regularnie samochód, nie zapominajmy o pielęgnacji kół, które przecież także wymagają regularnej konserwacji, gdyż są najbardziej narażone na zanieczyszczenia drogowe. W tym przypadku chodzi nie tylko o aspekt wizualny, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo – czyste i zakonserwowane opony dłużej utrzymują się w dobrym stanie, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dzięki dobrym kosmetykom samochodowym do pielęgnacji i czyszczenia kół szybko uda się pozbyć wszelkich zabrudzeń.

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry