Bez kategorii

Materace dla kobiet w ciąży – spokojny sen mamy i malucha

Materac dla kobiet w ciąży

Materace dla kobiet w ciąży są niezwykle wygodne, dlatego świetnie sprawdzają się w przypadku bólu pleców, mięśni czy stawów, które zwykle towarzyszą paniom w ciąży. Na materacu dla kobiet w ciąży wyśpisz się jak nigdy!

Materace dla kobiet w ciąży to obowiązkowa inwestycja dla wszystkich przyszłych mam. Kobiety najczęściej nie zdają sobie sprawy, że źle dobrany materac nie tylko utrudnia zasypianie, ale także może przyczyniać się do znaczącego wzmocnienia dolegliwości, które towarzyszą paniom podczas ciąży – mowa tu przede wszystkim o bólu pleców, mięśni i stawów, które są w tym czasie dodatkowo obciążone. Materace dla kobiet w ciąży, dzięki temu, że są bardzo wygodne i komfortowe, przynoszą ulgę już pierwszej nocy, zapewniając spokojny i bezpieczny sen.
Panie w okresie ciąży zmagają się z nadmiarem progesteronu, który powoduje nadmierną senność i zmęczenie. Jeśli wówczas kobieta nie posiada wygodnego materaca, tylko sypia na niewygodnej rozkładanej wersalce lub twardym narożniku, wówczas zaczyna mieć problemy ze snem, co może doprowadzić do bezsenności, która staje się przyczyną złego samopoczucia, ciągłego zmęczenia i rozdrażnienia. Będąc w takim stanie, trudno jest cieszyć się z narodzin maluszka, dlatego zdecydowanie warto zainwestować w materac dla kobiet w ciąży, dzięki któremu okres ciąży stanie się przyjemny i spokojny.

Zatem czym powinny wyróżniać się materace dla kobiet w ciąży? Czym należy się kierować, wybierając ten odpowiedni? Przede wszystkim takie materace muszą idealnie dopasowywać się do kształtu ciała przyszłej mamy – nie mogą być ani za twarde, ani za miękkie, ponieważ wówczas nie podtrzymają odpowiednio sylwetki. Materac dla kobiet w ciąży powinien optymalnie stabilizować całe ciało, równomiernie rozkładając jego wagę, wówczas nie będzie uciskał na newralgiczne miejsca, czyli kark, brzuch, biodra i głowę. Na takim materacu kręgosłup cały czas utrzymywany jest w pozycji prostej, ponieważ ma odpowiednie podparcie, dzięki czemu mięśnie przykręgosłupowe są w stanie się rozluźnić. Zatem materace dla kobiet w ciąży powinny wyróżniać się perfekcyjną elastycznością i plastycznością, tylko wówczas zapewnią najwyższy komfort snu. Trzeba pamiętać, że każdy materac musi być dopasowany do wagi jego przyszłego użytkownika.

Materace dla kobiet w ciąży

Specjaliści zgodnie twierdzą, że najlepszymi materacami dla kobiet w ciąży są te wykonane z pianki VISCO (pianki leniwej, termoelastycznej, powolnej, memory foam), która charakteryzuje się termoelastycznością, czyli pod wpływem ciepła staje się miękka, przez co idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, oraz powolnością, co znaczy, że jeśli zagłębimy w niej dłoń, powstanie wgniecenie, które dopiero po jakimś czasie powróci do naturalnego kształtu. Materace dla kobiet w ciąży z pianki termoelastycznej to gwarancja wygody i spokojnego snu zarówno mamy, jak i malucha. Polecanym producentem takich materacy jest firma Art-Medic, która oferuje produkty naprawdę wysokiej jakości.

Artykuł opisujący materace dla kobiet w ciąży został napisany na podstawie informacji dostępnych na stronie internetowej polskiego producenta. Materace dla kobiet w ciąży  https://materace-viscotherapy.pl/content/19-materace-dla-kobiet-w-ciazy z tej firmy wykonane są z najwyższej jakości materiałów, mających bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Producent ma w swojej ofercie nie tylko materace dla kobiet w ciąży, ale i wiele innych, które gwarantują zdrowy i spokojny sen.

Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu każdej kobiety! Nie wolno dopuścić, aby ciągłe zmęczenie, niewyspanie czy różne dolegliwości odbierały radość z oczekiwania na ukochanego potomka. Ciąża nie trwa wiecznie, dlatego o dobre samopoczucie warto zadbać już od jej pierwszych dni. Odpowiednio dobrany materac dla kobiet w ciąży zapewni spokojny sen, a także zniweluje dokuczliwe bóle pleców, nóg oraz rozluźni spięte mięśnie, od razu przynosząc ulgę. Warto dodać, że zakup takiego materaca dla kobiet w ciąży to inwestycja na lata, dlatego z powodzeniem posłuży on także po porodzie, pomagając świeżo upieczonej mamie dojść do siebie.

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry