Bez kategorii

Odpowiednie oświetlenie w studiu fotograficznym na wynajem

Modelka w wynajętym studiu fotograficznym

Odpowiednie studio fotograficzne na wynajem to świetne rozwiązanie dla fotografów, którzy nie mogą pozwolić sobie na własne studio lub amatorów potrzebujących sprzętu i miejsca do profesjonalnej sesji. Zobacz jak ważne jest odpowiednie oświetlenie oferowane przez studio.

Szukając studia fotograficznego do wynajęcia zastanawiamy się na co zwrócić uwagę, aby studio spełniało nasze oczekiwania. Aby wynająć studio fotograficzne takie, które pozwoli na wygodną i bezproblemową pracę zdjęciową, należy wziąć pod uwagę nie tylko lokalizację i układ studia fotograficznego, lecz także sprawdzić jakie posiada oświetlenie i sprzęt do fotografowania.

Profesjonalna fotografia wykonywana w studio wymaga przede wszystkim systemu oświetleniowego. Jest to właściwie główny powód posiadania czy też wynajęcia studia fotograficznego, gdyż piękne zdjęcia można robić także w plenerze i w każdym dostępnym miejscu. Urok i profesjonalizm zdjęć zależy głównie od kreatywności i doświadczenia fotografa, a znacznie mniej od posiadanego sprzętu i miejsca do fotografowania.

Wynajęcie studia fotograficznego

Jeśli szukasz odpowiedniego studia fotograficznego na wynajem dokładnie zapoznaj się z ofertą poszczególnych właścicieli. Osobom będącym z Krakowa lub okolic polecamy studio fotograficzne na wynajem Erica https://www.studioerica.pl które cechuje się konkurencyjnymi cenami, w pełni profesjonalnym wyposażeniem oraz dogodną lokalizacją. Studio Erica jest jednym z najczęściej wynajmowanych studiów fotograficznych w mieście.

Dlaczego dobre oświetlenie jest tak ważne?

Niektóre dziedziny fotografii – czy to będzie fotografia profesjonalna czy też amatorska – wymagają posiadania studia fotograficznego. Jedną z takich dziedzin fotografii jest fotografowanie przedmiotów, na przykład w celu prezentacji ich w sklepie internetowym. Jakość zdjęć produktów decyduje o ich sprzedaży i powodzeniu u kupujących. Zdjęcia muszą pokazywać produkt z kilku różnych stron, tak aby kupujący mógł go zobaczyć, gdyż kupując w sklepie internetowym nie ma możliwości wzięcia produktu do ręki i obejrzenia z bliska. Dlatego też odpowiednie oświetlenie pełni ogromną rolę w przypadku zdjęć produktów do sklepów internetowych. Produkt na zdjęciu można oczywiście wyciąć z tła przy pomocy programów graficznych. Jednak nic nie zastąpi profesjonalnego oświetlenia, przy którym fotografowany produkt od razu wygląda świetnie.

Aby zdjęcia były bez cieni

Aby uzyskać dobre zdjęcia przedmiotów ważne jest usunięcie niepotrzebnych cieni. Przedmioty powinny być tak fotografowane, aby otaczało je jednolite, najlepiej białe, tło. W tym celu studio fotograficzne na wynajem powinno posiadać odpowiedni sprzęt oświetleniowy. Ważnym elementem jest stół bezcieniowy, który pozwala na podświetlenie przedmiotu od spodu. Dzięki temu uzyskujemy efekt ustawienia przedmiotu na idealnie białym tle bez żadnych cieni.

Niezbędny sprzęt

Do fotografowania przedmiotów niezbędny jest taki sprzęt jak: oświetlenie błyskowe i oświetlenie ciągłe sun-box oraz odpowiednie systemy statywów do rozmieszczenia lamp i blend. Aby wynajęcie studia fotograficznego okazało się sukcesem należy zadbać, aby studio fotograficzne posiadało odpowiednie modyfikatory światła, które pozwalają na uzyskanie światła rozproszonego, najlepszego zarówno do fotografowania przedmiotów jak i modelek. Do głównych urządzeń rozpraszających światło należą softboxy, beauty dish, snooty, czase oraz parasolki w kolorach białym lub srebrnym, jak również blendy, witry i namioty bezcieniowe. Wiele firm oferujących studio fotograficzne na wynajem jest w stanie dodatkowo wynająć potrzebny sprzęt fotograficzny i oświetleniowy, jaki będzie potrzebny do wykonania sesji zdjęciowej. Nierzadko istnieje także możliwość wynajmu aparatów fotograficznych wraz z osprzętem.

Studio fotograficzne na wynajem

Światło a przestrzeń

W niektórych przypadkach fotografowie decydują się na wykonywanie zdjęć przy świetle dziennym. Dlatego też niektóre studia fotograficzne do wynajęcia dysponują dużymi oknami, które pozwalają na wykonywanie sesji zdjęciowych przy świetle zastanym. System wygodnych rolet pozwala na zasłonięcie okien, kiedy światło zewnętrzne nie jest potrzebne lub może przeszkadzać przy zdjęciach.

W odpowiednim studiu fotograficznym na wynajem właściwe i profesjonalne oświetlenie jest niezwykle ważne. Wybierając studio fotograficzne na wynajem warto dokładnie zapoznać się z wyposażeniem studia, aby nasze zdjęcia były profesjonalne i cechowały się najwyższą jakością.

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry