Bez kategorii

Praca w domu. Idealne rozwiązanie dla młodych mam

Wiele kobiet będąc na urlopie macierzyńskim marzy o tym by móc jak najdłużej zostać z dzieckiem w domu i jednocześnie zadbać o domowy budżet. Idealnym rozwiązaniem jest praca w domu. Jak znaleźć idealną pracę dla siebie? Możliwości jest wiele.

Co można robić z domu?

Korepetycje – jeśli lubisz uczyć, masz odpowiednią wiedzę i dużo cierpliwości możesz udzielać korepetycji. Język polski, angielski, matematyka, chemia, historia… Uczniowie często potrzebują pomocy w nauce tych przedmiotów. Warto wywiesić na osiedlu ogłoszenia lub dodać ofertę na stronach do tego przeznaczonych.

Sprzedaż internetowa – być może ktoś szuka osoby do obsługi sprzedaży internetowej! Sklepów internetowych jest coraz więcej a co za tym idzie ofert pracy związanych z ich obsługą przybywa. Jeśli domowy budżet pozwala warto też pomyśleć o własnym sklepie.

Rękodzieło – jeśli potrafisz szyć, malować, lepić lub tworzysz biżuterię ta praca będzie idealna dla ciebie. Wiele osób poszukuje wyjątkowych, ręcznie robionych maskotek, kocyków i ubranek dla dzieci. Biżuteria hand made również jest mile widziana. Swoje produkty możesz sama sprzedawać lub zaproponować współpracę sklepom z rękodziełem.

Blogowanie – jeśli znajdziesz ciekawy temat i zdobędziesz czytelników możesz zabiegać o reklamy i współpracę z różnymi firmami. Wbrew pozorom na blogu można zarobić. Mile widziana jest pasja, lekkie pióro i odrobina cierpliwości.

Wprowadzanie danych – najczęściej wprowadzane są dane z ankiet i sondaży. Praca nie jest trudna i może ją wykonywać każdy. Wymaga bardzo dobrej znajomości klawiatury i uważności.

Przepisywanie i formatowanie tekstów – wiele osób ma problem z obsługą komputera. Dlatego przyda im się pomoc w napisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej, podań, artykułów i innych wszelkiego rodzaju tekstów.

Grafika, DTP, Fotoedycja – fotografowanie, obróbka zdjęć, fotomontaż, przygotowanie zdjęć do druku, tworzenie grafiki komputerowej i DTP. Praca wymaga znajomości odpowiedniego oprogramowania (wystarczy kurs lub samodzielna nauka korzystania z programów takich jak Gimp, Photoshop, InDesing) oraz posiadania sprzętu, który niestety nie należy do najtańszych. Warto jednak wziąć tą opcję pod uwagę gdyż to zajęcie może dostarczyć wiele radości i zapewnić dobre zarobki.

Projektowanie stron internetowych – potrzebna jest znajomość narzędzi internetowych oraz inwencja twórcza. Istnieje wiele kursów, które uczą projektowania stron internetowych. Można zarabiać niemałe pieniądze na zleceniach od firm z całego świata.

Wypełnianie płatnych ankiet – bez problemu można wypełniać ankiety przez internet, z domu. Zarobki nie są duże, jednak działając systematycznie i cierpliwie można wspomóc domowy budżet.

Call center – istnieje również możliwość przeprowadzania ankiet telefonicznych. Firmy udostępniają telefon, bazę firm/osób do których trzeba zadzwonić. Praca ciekawa choć męcząca. Umożliwia kontakt z ludźmi, który jest często dość ograniczony podczas urlopu macierzyńskiego i opieki nad dzieckiem.

Stylizacja paznokci – jeśli lubisz i potrafisz wykonać manicure hybrydowy lub żelowy, możesz zrobić w domu małe studio urody. Klientki na pewno się znajdą.

Wyprowadzanie psów – sąsiad często wyjeżdża w delegacje lub późno wraca z pracy? Możesz zaproponować mu wyprowadzanie pupila na spacery. Pracę tą możesz połączyć z codziennymi spacerami z dzieckiem.

Konsultantka kosmetyków i perfum – jeśli łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi i nie masz oporów przed sprzedawaniem różnych produktów to może być idealna praca dla ciebie. Istnieje wiele firm, które zatrudniają kobiety do dystrybucji kosmetyków i perfum.

Jak widać istnieje wiele możliwości dla mam, które chcą połączyć wychowywanie dziecka z pracą. Wystarczą dobre chęci, odpowiednie umiejętności i systematyczne działanie.

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry