Bez kategorii

Srebrny pierścionek zaręczynowy – jak dobrać?

Pierścionek srebrny

Czy srebrny pierścionek zaręczynowy to dobry wybór? Oczywiście! Srebro to kruszec ponadczasowy, uniwersalny i pasujący do każdej stylizacji i okazji. Zobacz jak dobrać pierścionek zaręczynowy dla ukochanej.

Pierścionek zaręczynowy to dowód miłości. Kobieta ma go nosić przez całe swoje życie, więc warto kupić biżuterię, która będzie efektowna i w jej guście. Aby tak się jednak stało niewątpliwie trzeba się dobrze przygotować do zakupów. Warto przemyśleć wybór pierścionka nawet na kilka miesięcy przed oświadczynami, by uniknąć stresu, którego w tej wyjątkowej przecież chwili i tak jest bardzo dużo.

Jeśli nie jesteśmy pewni co do gustu naszej wybranki, lub po prostu chcemy postawić na klasykę w najlepszym wydaniu, idealny będzie srebrny pierścionek zaręczynowy . Srebrna biżuteria, czyli symbol ponadczasowej elegancji, to gwarancja sukcesu.

Srebrny pierścionek

Szukając odpowiedniego pierścionka zaręczynowego warto zapoznać się z ofertą dobrych sklepów internetowych, które charakteryzują się dużym i różnorodnym wyborem. Do takich właśnie należy https://www.pranashop.pl/pol_m_Pierscionki-srebrne-305.html który posiada w swojej ofercie srebrne pierścionki w wielu rodzajach, z różnymi kamieniami i wzorami. Na stronie tego producenta znajdziemy również srebrne kolczyki, naszyjniki, wisiorki i komplety biżuterii z kamieniami szlachetnymi.

Krótka historia pierścionków zaręczynowych

Mało kto wie, że historia biżuterii, którą mężczyzna wręcza ukochanej prosząc o rękę ma swoje początki już w starożytności. Szacuje się, że zwyczaj ten zapoczątkowali Egipcjanie. Dlaczego pierścionek? Chodziło o okrąg, który uznawano za symbol wieczności. A wieczna miała być właśnie miłość między dwojgiem ludzi.

Co ciekawe starożytni Rzymianie wręczali swoim wybrankom aż 2 pierścionki zaręczynowe. Po co? Otóż jeden był noszony podczas wyjść i spotkań, zaś drugi – w zaciszu domowym.
Niegdysiejsze pierścionki były bardzo proste, bez żadnych specjalnych zdobień.

Popularne dziś diamenty umieszczane na tej biżuterii pojawiły się w renesansie. Podobno pierwszą tego typu błyskotkę miała dostać Maria Burgundzka od Maksymiliana I Habsburga. To miało zapoczątkować miłość arystokracji do tego typu kamieni szlachetnych. Jak więc widać – tradycja pierścionków zaręczynowych nie jest współczesnym wymysłem i zarówno kiedyś, jak i dziś podchodzono do tego tematu bardzo poważnie.

Trzeba się przygotować przed wizytą u jubilera

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na złoty czy srebrny pierścionek zaręczynowy konieczne jest poznanie rozmiaru palca ukochanej. Niektórzy idą z wybranką do sklepu i sprawdzają rozmiar, aczkolwiek eksperci weselni odradzają ten sposób, argumentując, iż tak zabija się magię zaręczyn, które powinny być wyjątkowe i niespodziewane dla kobiety.

Można więc posunąć się do kilku sztuczek, by niepostrzeżenie dowiedzieć się jaki rozmiar pierścionka będzie pasował do przyszłej narzeczonej. Jeśli nosi dużo pierścionków sprawa jest prosta, wystarczy pożyczyć na chwilę jeden z nich, i w zależności od tego gdzie będziemy robić zakupy zanieść do jubilera lub skorzystać z internetowej miarki. Innym sposobem jest zmierzenie palca tasiemką, można to zrobić np. gdy kobieta będzie spała. Jedną z najpopularniejszych metod jest jednak prośba o wsparcie przyjaciółkę ukochanej lub jej siostrę, które w takich sytuacjach często służą pomocą.

Ile wydać na pierścionek?

Panowie często mają dylemat ile pieniędzy powinni przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy. Nikt nie chce bowiem, by ukochana pomyślała, iż jest skąpy i na niej oszczędza. A ceny znacząco się między sobą różnią – zaczynają się od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ciekawostką może być fakt, iż około 100 lat temu było przyjęte, iż mężczyzna powinien przeznaczyć na ten cel przynajmniej swoją miesięczną pensję. Rzecz jasna mile widziane było to, by był droższy. Dziś oczywiście ten zwyczaj się całkowicie zatarł i każdy wydaje tyle, ile może. Aczkolwiek wiadomo, że nie cena pierścionka się liczy, a sam gest jego wręczenia oraz miłość między dwojgiem ludzi.

Tysiące różnych wzorów biżuterii – którą wybrać?

Wizyta u jubilera może przyprawić o zawrót głowy. Wzorów pierścionków są setki, a może i tysiące. Najpopularniejsze są klasyczne srebrne pierścionki zaręczynowe oraz te z białego złota. Panowie często decydują się również na złoto lub połączenie różnych kruszców.

Najbardziej uniwersalne będą jednak srebrne pierścionki lub te z białego złota, które są identyczne pod względem kolorystycznym, jednak znacznie różnią się ceną. Warto zwrócić również uwagę na uniwersalność srebra, które bezdyskusyjnie, niezależnie od kamienia, prezentuje się zjawiskowo.

Srebrny pierścionek zaręczynowy

Nowoczesna czy klasyczna?

Jeśli ukochana lubi modne stylizacje, to z pewnością można postawić też na biżuterię zgodną z najnowszymi trendami. Z kolei, jeśli jest zwolenniczką klasyki, to tym też należy sugerować się wybierając pierścionek zaręczynowy.

W drugim przypadku będzie to złoty lub srebrny pierścionek z diamentem. Ten kamień dominuje, jeśli chodzi o biżuterię, którą mężczyzna wręcza kobiecie prosząc ją o rękę. W ostatnich miesiącach chętnie kupowane są również modele przypominające obrączki z niewielkimi kamieniami.

Jeśli jednak kobieta nie boi się ekstrawaganckich stylizacji warto wybrać coś odważniejszego np. połączenie srebrna lub białego złota z zielonym szmaragdem bądź czerwonym, rzucającym się w oczy rubinem. Do wyboru jest także tzw. „niebiański” szafir, błękitny topaz, turkus czy żółty cytryn. Wybór jest naprawdę duży. Pierścionek może być też nieco większy, a kamienie mogą być ułożone np. na wzór kwiatu lub tarczy.

Każdy kamień coś symbolizuje i jest przeznaczony do konkretnego znaku zodiaku, jeśli więc partnerka wierzy w horoskopy warto dokonać wyboru pod tym kątem. Wówczas dla pań urodzonych w styczniu warto postawić na granat, w lutym – ametyst, marcu – akwamaryn, kwietniu – diament, maju – szmaragd, czerwcu – perłę, lipcu – rubin, sierpniu chryzolit, wrześniu – szafir, październiku – opal, listopadzie – topaz i grudniu – turkus. Obecnie dużym ułatwieniem jest to, że można łączyć dowolny wzór krążka z wybranym kamieniem, tworząc tym samym autorski projekt pierścionka zaręczynowego.

O tym koniecznie pamiętaj

Podczas zakupów należy koniecznie omówić z jubilerem bądź sklepem internetowym ewentualną kwestię zwrotu lub wymiany pierścionka (gdyby np. nie spodobał się wybrance bądź z jakiegoś powodu do zaręczyn nie doszło). Dobrze jest zadbać także o gwarancję na wypadek pęknięć, odkształceń itp., które nie powstały z naszej winy.

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry