Bez kategorii

Torba do Ryanair 40x20x25 – nowe przepisy linii lotniczych

lotnisko ryanair

Wraz z początkiem stycznia linie lotnicze Ryanair wprowadziły nową politykę bagażową. Od 8 stycznia 2019 roku lecąc w podróż liniami Ryanair na pokład możesz wnieść jedynie torbę bagażową 40x25x20. Za większy bagaż niestety sporo zapłacisz.

Jeśli jesteś klientem linii lotniczych Ryanair i planujesz podróż, musisz zapoznać się z nowymi zasadami, które wprowadzono. Zdecydowanie ułatwi ci to podróż, pozwoli na uniknięcie stresu i dodatkowych kosztów. Według nowych przepisów na pokład samolotu bezpłatnie możemy wnieść jedynie torbę do Ryanair 40x20x25 o maksymalnej wadze 10 kilogramów. Za większy i dodatkowy bagaż trzeba zapłacić. Niestety mowa tu również o torebce czy małym plecaku. Jeśli wiesz, że twój bagaż będzie większy koniecznie zarezerwuj pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego.

Pierwszeństwo wejścia – o co chodzi?
Jeśli chcesz wnieść na pokład samolotu bagaż podręczny większy niż 40x25x20 to koniecznie, podczas rezerwacji biletów, zamów również pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego. Tutaj liczy się tak naprawdę czas, gdyż wolnych miejsc jest tylko 90. Pierwsze 30 osób za dodatkowy bagaż zapłaci 6 euro, kolejne 30 – 8 euro a ostatnia grupa – 10 euro. Jeśli nie zarezerwujesz pierwszeństwa wejścia za dodatkowy bagaż zapłacisz 20 euro przy stanowisku odprawy lub 25 euro przy wejściu do samolotu. To naprawdę duże kwoty.

ryanair samolot

Bagaż większy niż 40x20x25
Szykując się do wyjazdu dokładnie zmierz swój bagaż . Każdy wystający element, który sprawia, że twoja torba przekracza wymiary 40x25x20 naraża cię na dodatkowe koszty. Jeśli na lotnisku torba nie zmieści się w koszu do mierzenia bagażu, będziesz zmuszony do uiszczenia opłaty w wysokości 25 euro, a bagaż zostanie oznaczony i umieszczony w luku bagażowym. Do 40 minut przed odlotem samolotu, możesz zakupić torbę do odprawy o wymiarach 55x20x40 i wnieść ją na pokład. Ceny wynoszą od 20 do 25 euro.

Sprzęt medyczny i dodatkowy bagaż dla dzieci
Osoby chore, które podczas lotu potrzebują sprzętu medycznego nie ponoszą za niego dodatkowych opłat. Jednak przed odlotem samolotu muszą skontaktować się z Zespołem Pomocy Specjalnej w celu sprawdzenia bagażu. Osoby podróżujące z dziećmi do 2 roku życia nie mogą już bezpłatnie wnieść dodatkowego bagażu na pokład samolotu.

ryanair lotnisko

Jak można się domyślić nowe przepisy w Ryanair nie zostały przyjęte z entuzjazmem. Jeśli jednak planujesz podróż tymi liniami lotniczymi pamiętaj o rezerwacji pierwszeństwa wejścia. Jeśli nie chcesz korzystać z tej usługi zaopatrz się w torbę do Ryanair 40x20x25.
Odpowiednia torba bagażowa ułatwi ci przejście przez odprawę a także unikniesz dzięki temu dodatkowych kosztów i stresu.

Torby do Ryanair 40x20x25 bez problemu możesz zamówić w sklepach internetowych. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Torba 40x20x25. Torby lotnicze 40x20x25 są dostępne w wielu kolorach i wzorach a przede wszystkim spełniają najnowsze wymogi linii lotniczych Ryanair. Torby do Ryanair 40x20x25 są bardzo poręczne i wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry