Bez kategorii

Wideodomofony dla Ciebie i Twojej firmy – IVEL.PL

Wideodomofon urządzenie

Wideodomofony to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort i bezpieczeństwo w swoim domu. Wideodomofon pozwala na dokładne sprawdzenie tego kto nas odwiedza – dzięki temu możemy uniknąć niepożądanych gości bez najmniejszego wysiłku.

Wideodomofony są nowoczesną i rozbudowaną formą komunikatora, który pozwala nam obserwować przychodzących gości. Dzięki temu urządzeniu możemy czuć się bezpiecznie i komfortowo w swoim domu. Zwykły domofon pełni jedynie funkcję komunikatora, z kolei nowoczesny wideorejestrator posiada podgląd dzięki któremu nie będziemy mieć złudzeń co do tego kogo wpuszczamy do domu lub firmy.

Jak działa wideodomofon?

Mimo, iż wyglądem przypomina zwykły domofon, wideodomofon to urządzenie, którego możliwości są dużo większe. Przede wszystkim, wideodomofon pozwala na przekazywanie obrazu, co w przypadku tradycyjnych domofonów nie ma miejsca.

Na panelu zewnętrznym znajdziemy dzwonek, mikrofon, głośnik oraz kamerę, natomiast w środku umieszcza się unifon z wyświetlaczem oraz przycisk do otwierania bramy. Osoba znajdująca się w budynku może więc zobaczyć potencjalnego gościa jeszcze zanim podniesie słuchawkę. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu rośnie bezpieczeństwo mieszkańców domu czy pracowników firmy względem niechcianych gości czy też manipulujących osobami starszymi lub dziećmi naciągaczy.

Wideodomofon

Wideodomofony działają tak samo sprawnie niezależnie od pory dnia czy nocy. Bardziej nowoczesne modele wideodomofonów pozwalają dodatkowo na rejestrację obrazu, dzięki czemu możemy wykorzystać nagranie aby skonsultować się z resztą domowników lub dostarczyć materiał np. na policję. Ważne jest to, że funkcja nagrywanie jest stała – dzięki temu możemy także przejrzeć materiał w celu sprawdzenia kto próbował odwiedzić domowników lub pracowników firmy także w trakcie ich nieobecności.

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są zarówno wideodomofony przewodowe, jak i bezprzewodowe. Wideodomofony bezprzewodowe to rozwiązanie dedykowane tym użytkownikom, którzy nie chcą dodatkowego remontu posesji, który jest konieczny przy odpowiednim okablowaniu wideodomofonów przewodowych. Ponadto, wideodomofony bezprzewodowe można obsługiwać za pomocą dedykowanych aplikacji na telefon, co dla wielu użytkowników stanowi wygodniejszą alternatywę niż w przypadku wideodomofonów przewodowych.

Dlaczego warto mieć wideodomofon?

Jak już wspominaliśmy, wideodomofon to przede wszystkim bezpieczeństwo. Możemy bez stresu i wysiłku sprawdzić kto chce nas odwiedzić. To szczególnie przydatne w sytuacji kiedy w domu przebywają osoby starsze lub małe dzieci – wystarczy wówczas przestrzec ich, aby nie otwierali osobom, których nie rozpoznają na podglądzie.

Wideodomofony to także duże ułatwienie w sytuacji, kiedy oczekujemy na kuriera lub inną ważną osobę. Nowoczesny wideodomofon oferuje nierzadko opcję przesłania obrazu na smartfon, dzięki czemu nie musimy znajdować się blisko drzwi w nerwowym oczekiwaniu.

Wideodomofon bezprzewodowy

Wideodomofon od IVEL.PL

Ivel.pl oferuje możliwość zakupu zarówno kompletnych zestawów z wideodomofonami, jak i kompletowania części samodzielnie. Znajdziemy tu panele, monitory z kamerą, elektrozaczepy i moduły sterujące oraz wiele innych niezbędnych przy tworzeniu konkretnego systemu elementów. Wszystkie wymienione urządzenia i akcesoria pozwalają na stworzenie systemu wideo domofonowego, który pozwoli na zaspokojenie potrzeb konkretnego budynku jednorodzinnego.

Dlaczego warto wybrać wideodomofony od Ivel.pl? Produkty tej firmy cechuje przede wszystkim wysoka trwałość oraz odporność na warunki zewnętrzne, a także uszkodzenia mechaniczne osób z zewnątrz. Większość z oferowanych urządzeń wchodzących w skład systemu wideo domofonowego jest kompatybilna z różnymi elementami uzupełniającymi, dzięki czemu możemy z łatwością modyfikować zestaw.

Przykładowym, znajdującym się w ofercie Ivel.pl zestawem wartym uwagi jest zestaw wideodomofonowy DS-KIS703-P-W Hikvision.

Jego główne cechy to:

Dwuprzewodowy zestaw wideodomofonowy HIKVISION
Wbudowana kamera FullHD
Obiektyw o bardzo szerokim kącie widzenia ok. 144°
Monitor dotykowy 7″
Komunikacja dwukierunkowa
Montaż natynkowy lub podtynkowy
Obsługa dwóch wejść (np. furtka plus brama)
Zasilanie elektrozaczepu bezpośrednio z panelu zewn.
Wykrywanie sabotażu – oderwania od podłoża
Pamięć wewnętrzna 128MB do zapisu zdjęć
Automatyczne wykonywanie i zapisywanie zdjęć w przypadku braku odpowiedzi na przycisk dzwonka
Wbudowany moduł WiFi do prostego połączenia z domowym routerem bezprzewodowym
Aplikacja mobilna Hik-connect (Android , iOS)

Wszystko to sprawia, że jest to kompletny zestaw wideo domofonowy, który bez wątpienia świetnie sprawdzi się w Twoi domu czy biurze. Zapoznaj się z ofertą sklepu Ivel.pl i zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników już dziś!

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry