Bez kategorii

Jak kupić używany samochód? Przyda się miernik lakieru

Mierniki lakierów

Jak kupić używany samochód? Jak zabezpieczyć się przed oszustami? Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w miernik lakieru. Co to za urządzenie? Jak działa? Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje. Zachęcamy do zapoznania się z tematem.

Jak kupić używany samochód? To tylko z pozoru łatwe pytanie. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że zakup auta używanego nie jest łatwy. W takiej sytuacji naprawdę nietrudno dać się oszukać. Używane samochody mają to do siebie, że czasami na pierwszy rzut oka wcale nie widać, że mają jakąś wadę lub były poważnie naprawiane – zwykły laik na pewno nie dopatrzył się takich niedociągnięć. Właśnie dlatego przed zakupem samochodu używanego warto zainwestować w urządzenie, które pomoże nam zweryfikować, czy sprzedający na pewno mówi całą prawdę na temat historii pojazdu.

Przydatnym urządzeniem jest miernik lakieru samochodowego. Pozwala on sprawdzić grubość warstwy lakieru w danym miejscu na aucie, a co za tym idzie – czy było ono poważnie naprawiane. Dzięki temu będziemy mogli łatwo zweryfikować prawdomówność sprzedającego. Poniżej znajdziesz więcej informacji o miernikach lakieru – polecamy też konkretny model. Zobacz koniecznie!

Miernik lakieru – najważniejsze informacje

Mierniki lakieru to urządzenia, za pomocą których można zmierzyć nie metaliczną warstwę lakieru. Dzięki nim można realnie ocenić, jaką grubość ma lakier samochodowy w konkretnym miejscu, a więc można także stwierdzić, czy samochód był naprawiany (czy jest powypadkowy).

Mierniki grubości lakieru dokonują pomiaru poprzez przyłożenie sondy urządzenia do powierzchni nadwozia. Urządzenie dokonuje pomiaru odległości poprzez specjalne czujniki grubości lakieru – to pozwala zarejestrować ewentualne odchylenia wskazujące na uszkodzenia, które zostały pokryte lakierem. Aby dokładnie zmierzyć warstwę lakieru, należy przyłożyć urządzenie prostopadle do badanego obiektu. Ważne jest, aby powierzchnia pomiaru była czysta, gdyż zabrudzenia mogą przekłamać otrzymany pomiar.

Warto wiedzieć, że mierniki lakieru samochodowego to duża grupa produktów – dostępne są różne modele. Na rynku są urządzenia do zastosowania amatorskiego, jednorazowo podczas zakupu samochodu, a także modele bardziej zaawansowane, profesjonalne, a co za tym idzie – także dokładniejsze, które wykorzystuje się np. w warsztatach lakierniczych czy stacjach diagnostycznych.

Akcesoria Ivel

Dobrej jakości mierniki lakieru do samochodu kupisz w sklepie ivel.pl: https://ivel.pl/k692,elektronika-mierniki-lakieru.html. Oferta produktów w tej kategorii jest naprawdę szeroka. Mierniki lakieru od Ivel to urządzenia z najwyższej półki, niezwykle skuteczne i niezawodne. Pracownicy sklepu chętnie pomogą w wyborze konkretnego modelu – zachęcamy do zajrzenia do sklepu!

Miernik grubości lakieru Prodig-Tech GL-PRO-2FA

Polecanym modelem jest miernik lakieru Prodig-Tech GL-PRO-2FA. Jest to urządzenie oparte na 32-bitowych procesorach – dzięki temu mierzy dokładnie i szybko. W tym modelu zastosowano nowatorską konstrukcję sondy pomiarowej, która umożliwia pomiar punktowy na materiałach ferromagnetycznych i niemagnetycznych, automatycznie rozpoznając badany materiał oraz informując na wyświetlaczu o jego rodzaju.

Ten miernik grubości lakieru wyróżnia się tym, że automatycznie rozpoznaje, czy blacha ferromagnetyczna jest pokryta warstwą cynku lub czy jest nieocynkowana. Ma to duże znaczenie podczas pomiaru na samochodzie, ponieważ ujawnia, które elementy karoserii były wymienione na tańsze, czyli te nieocynkowane. Warto też dodać, że miernik lakieru samochodowego Prodig-Tech GL-PRO-2FA posiada funkcję kalibracji na wzorcach grubości dołączonych do zestawu.

Miernik lakieru

Miernik lakieru do samochodu Prodig-Tech GL-PRO-2FA jest oczywiście dostępny w sklepie ivel.pl: https://ivel.pl/p12967,miernik-grubosci-lakieru-prodig-tech-gl-pro-2fa.html. Ten miernik lakieru to jeden z najczęściej wybieranych przez klientów Ivel. Jest stosunkowo niedrogi, a jednocześnie dokładny. To urządzenie dobrej jakości. Zainwestuj w miernik grubości lakieru i nie daj się oszukać!

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry