Bez kategorii

Materace termoelastyczne. Zadbaj o komfort swojego snu

Sypialnia materac

Stare polskie przysłowie głosi “Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz”
Naszym zdaniem powinno brzmieć “Jaki materac wybierzesz tak się wyśpisz”.
Zadbaj o swoje zdrowie i komfortowy sen. Dowiedz się jaki materac będzie dla ciebie najlepszy.

Fenomen pianki termoelastycznej

Pianka termoelastyczna mająca zastosowanie w materacach termoelastycznych powstała w latach 70-tych w laboratoriach NASA. Stworzono ją z myślą o astronautach wylatujących w przestrzeń kosmiczną. Twórcy pianki termoelastycznej mieli na uwadze fakt, że astronauci
będą spać w trudnych, nietypowych warunkach. Opracowali technologię dzięki, której materac analizuje temperaturę oraz ciężar ciała, a następnie dopasowuje się do jego kształtu.
Po wielu latach testów pianka termoelastyczna trafiła na rynek i stała się powszechnym wkładem do materacy. Dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej materace zapewniają komfortowy sen.

Wpływ materaca na zdrowie i samopoczucie

Odpowiednio dobrany materac ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i sen,
Warto zadbać o to by w sypialni znalazł się wysokiej jakości materac termoelastyczny odpowiednio dostosowany do naszej wagi. Decydując się na materac termoelastyczny warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Osoby o większej wadze powinny wybierać materace termoelastyczne z wyższą gęstością pianki. Im większa ilość kilogramów na m2 tym pianka jest bardziej wytrzymała i elastyczna.

Sen materac

Na komfort snu ogromny wpływ mają strefy twardości materaca. Decydując się na materac sprężynowy o jednej strefie twardości okolice lędźwi wywierają bardzo duży nacisk i powodują zapadanie się bioder i pośladków w głąb materaca, Jest to przyczyną częstych deformacji linii kręgosłupa co może prowadzić w przyszłości do ciężkich schorzeń.
Z kolei zbyt miękki materac sprawia, że kręgosłup układa się w tzw. “pałąk” przez co dyski w odcinku piersiowym i lędźwiowym są mocno ściśnięte a płyn rdzeniowy ma utrudniony przepływ co powoduje uczucie napięcia i dyskomfort.
Efektem źle dobranego materaca są nie tylko bóle kręgosłupa, złe krążenie krwi i drętwienie nóg. Opisane powyżej dolegliwości prowadzą do tego, że wstajesz zmęczony i w złym humorze. Przez co normalne funkcjonowanie w domu i w pracy jest znacznie utrudnione.
Odpowiednio dobrany materac powinien zapewnić idealne podparcie kręgosłupa i uczucie odprężenia. Materace termoelastyczne posiadające strefy twardości bez problemu dopasowują się do najbardziej newralgicznych części ciała i pozwalają na długi, komfortowy sen i dobre samopoczucie w ciągu dnia.

Dla kogo materac termoelastyczny

Materace termoelastyczne są idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z bólem kręgosłupa i reumatyzmem. Materac termoelastyczny odpowiednio dostosowany do wagi użytkownika zapewnia solidną podporę korpusu i minimalizuje dyskomfort związany z danymi dolegliwościami. Materac dopasowuje się do ruchów i ciała śpiącej osoby, dzięki czemu jej ciężar jest rozłożony, a kręgosłup ma zapewnione stabilne, naturalne podłoże.
Dobrze dobrany materac zmniejsza również ogólne napięcie, co sprawia, że bóle pleców i karku są mniej odczuwalne.

Materace termoelastyczne mogą pomóc również osobom cierpiącym na choroby układu krążenia oraz osobom przewlekle chorym, które przez brak ruchu narażone są na powstawanie bolesnych odleżyn. Choroby krążenia powodują duży dyskomfort i mogą być poważnym zagrożeniem dla życia. Wysokiej jakości materac termoelastyczny idealnie dopasowuje się do leżącej na nim osoby, dzięki czemu ciało nie jest poddawane żadnym naciskom a przepływ krwi nie jest blokowany. Materace tego typu mają powszechne zastosowanie w szpitalach, dzięki czemu powrót do zdrowia jest bardziej komfortowy.

Kot na materacu

Materace termoelastyczne będą również idealne dla osób ceniących sobie wysoki komfort snu oraz par. Dzięki niezwykłym właściwościom pianki termoelastycznej podczas zmiany pozycji przez osobę śpiącą obok nie występuje efekt falowania. Co niweluje uczucie dyskomfortu i pozwala na spokojny sen. Materace piankowo termoelastyczne dają miłe uczucie odprężenia i otulenia, bez względu na pozycję przyjętą podczas odpoczynku. Poprawiają również ukrwienie, co szczególnie powinno ucieszyć osoby marznące w nocy.

Materace termoelastyczne w odróżnieniu od klasycznych modeli dostępnych na rynku posiadają właściwości, które wpływają na zdrowie i komfortowy sen, coraz większego grona użytkowników. To idealne rozwiązanie dla osób borykających się z różnymi chorobami jak i dla tych, którym zależy na wysokim komforcie snu.

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry