Bez kategorii

Jak zabezpieczyć samochód przed brudem i uszkodzeniami?

Mycie szyb samochodowych

Jak dobrze zabezpieczyć auto przed brudem i uszkodzeniami? Warto się tego dowiedzieć, szczególnie że idzie zima, czyli okres, kiedy lakier samochodu jest narażony na wiele zniszczeń. Poniżej znajdziesz wiele ważnych wskazówek i cennych uwag. Zachęcamy do lektury!

Jak zabezpieczyć samochód przed brudem i uszkodzeniami? To ważne pytanie, szczególnie że mamy już jesień, a zima zbliża się do nas wielkimi krokami. To właśnie w okresie jesienno-zimowym auto jest narażone na wiele trudnych zabrudzeń i mikrouszkodzeń. Warto więc wiedzieć, co zrobić, aby zabezpieczyć lakier naszego pojazdu!

Jest to istotne nie tylko z uwagi na estetykę (brudny samochód z mikrouszkodzeniami na lakierze nie prezentuje się zbyt dobrze) – chodzi też o to, że gdy owe zabrudzenia długo zalegają na aucie, mogą powodować niszczenie jego poszczególnych elementów. Zatem zabezpieczenie auta to dobry sposób nie tylko na jego ładną prezencję, ale także na przedłużenie jego żywotności!

Najlepszymi sposobami na zabezpieczenie samochodu przed brudem i uszkodzeniami są:
1) woskowanie samochodu;
2) nałożenie powłok ochronnych samochodowych.
O tych dwóch sposobach piszemy poniżej, zachęcamy do lektury!

Mycie samochodu

Jednak zanim przejdziemy do nakładania wosku bądź powłok ochronnych, trzeba dokładnie umyć auto. Zachęcamy do zajrzenia na stronę: https://showcarshine.pl/blog/blog/jak-dokladnie-umyc-samochod-generalne-mycie-samochodu. Na generalne mycie samochodu należy poświęcić czas przynajmniej dwa razy w roku, w tym także właśnie jesienią! W tym tekście wyjaśniono, jak dokładnie umyć samochód – przeczytaj wszystkie rady i wskazówki!

Woskowanie samochodu – najważniejsze informacje

Woskowanie samochodu to naprawdę dobre zabezpieczenie lakieru auta przed: brudem drogowym, chemią drogową, promieniowaniem UV, kwaśnym deszczem, pyłem, ptasimi odchodami czy różnymi mikrouszkodzeniami. Wosk samochodowy tworzy skuteczną barierę ochronną.

Warto wiedzieć, że woskowanie samochodu to nie tylko skuteczne zabezpieczenie, to także odświeżenie wyglądu auta – po nałożeniu wosku lakier wygląda jak nowy, jego kolor jest intensywny, a pojazd prezentuje się świetnie!

Na rynku dostępne są woski samochodowe:

1) syntetyczne – trwałe, tworzące imponujący lustrzany połysk na lakierze, pięknie wydobywające jego kolor;

2) naturalne – mniej trwałe, jednak dające niepowtarzalny efekt tłustości lakieru (samochód wygląda, jakby był oblany olejem) – miłośnicy autodetailingu kochają ten efekt!

Wosk samochodowy

Profesjonalne woski samochodowe są dostępne w sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/woski-samochodowe. Woskowanie samochodu z użyciem produktu od ShowCarShine jest skuteczne i szybkie, a efekt trwały! Oferta produktów w tej kategorii jest naprawdę duża, dostępne są woski samochodowe syntetyczne i naturalne. Zajrzyj i dowiedz się więcej!

Powłoki ochronne samochodowe – najważniejsze informacje

Powłoki samochodowe również są skutecznym zabezpieczeniem karoserii samochodu. Podobnie jak woski powłoki chronią przed: brudem drogowym, chemią drogową, ptasimi odchodami, promieniowaniem UV, wilgocią oraz mikrouszkodzeniami. Są jednak trwalsze niż woski – stanowią bardziej profesjonalne zabezpieczenie.

Na rynku dostępne są powłoki ochronne samochodowe:

1) kwarcowe – najprostsze, najtańsze;

2) ceramiczne – bardziej rozbudowane od kwarcowych, są droższe od nich i chronią skuteczniej, ponieważ mają bardziej rozbudowany skład;

3) grafenowe – to wciąż nowość, używane w salonach autodetailingowych.

Najlepsze powłoki samochodowe są oczywiście dostępne w sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/powloki-ceramiczne-kwarcowe-i-grafenowe. Powłoki ochronne samochodowe to szeroka grupa produktów w sklepie – dostępne są różne rodzaje powłok (w tym powłoki ceramiczne), jest w czym wybierać. Zdecydowanie warto zajrzeć do ShowCarShine, gdzie doświadczeni pracownicy zawsze służą pomocą i radą. Zadbaj o swój samochód przed zimą!

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry