Bez kategorii

Siłownie zewnętrzne – jaki sprzęt będziemy mieć do dyspozycji?

Siłownie na zewnątrz

Siłownie zewnętrzne potocznie nazywane plenerowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci, młodych i osób starszych.. Jakie ćwiczenia na siłowni zewnętrznej będziemy mogli wykonać? Odpowiedź w artykule.

Popularne siłownie zewnętrzne to obiekty, z których mogą skorzystać nie tylko dorośli, ale również dzieci i osoby starsze. Siłownie te umożliwiają darmowy trening na świeżym powietrzu przy pomocy profesjonalnych urządzeń, które znamy z tradycyjnych, zamkniętych siłowni i klubów fitness.

Zalety siłowni zewnętrznych

Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej wspomagają koordynacje ruchową, poprawia krążenie krwi, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie gospodarki hormonalnej, wspomaga proces metaboliczny, wzmacniają nasze ciało. Niemniej jednak przy wykonywaniu jakichkolwiek ćwiczeń najważniejsza jest rozgrzewka. Niewykonanie jej może powodować szereg kontuzji, które na długo wyłączą Cię z aktywności sportowej. Sprzęt na siłowni zewnętrznej jest ogólnodostępny, na każdej maszynie znajduje się instrukcja obsługi oraz zaproponowana lista ćwiczeń do wykonania.

Siłownia zewnętrzna

Wykonaniem oraz montażem urządzeń tworzących siłownię zewnętrzną zajmuje się jedna z czołowych na rynku firm FitPark.pl. Zamówienie tego typu projektu oraz montażu w tej firmie gwarantuje najwyższą jakość wykonania siłowni zewnętrznej, a także fachowe doradztwo oraz pomoc w realizacji pomysłu. Producent siłowni zewnętrznych FitPark to zdecydowanie najlepszy wybór!

Jaki sprzęt na siłowniach zewnętrznych możemy znaleźć?

Biegacz – piechur – maszyna odpowiedzialna jest za wzmocnienie pasa biodrowego. Rozluźnia i rozciąga ścięgna dolnych kończyn. Ponadto zwiększa ruchomość stawu biodrowego i kolanowego. Korzystanie z tej maszyny znacząco wpływa na poprawę krążenia, pracę serca i płuc.
Rower – ćwiczenia na rowerze wzmacniają mięśnie nóg, poprawiają ruchomość stawów kończyn dolnych. Regularne ćwiczenia na rowerze poprawiają ogólna kondycje Twojego ciała, przyczyniają się do utraty wagi i przede wszystkim zwiększają Twoją wydolność.
Motyl klasyczny – trening na motylu klasycznym wzmocni mięśnie rak, obręczy barkowej, mięśni grzbietu i klatki piersiowej.
Orbitrek – poprawia umięśnienie rąk i nóg, poprawia kondycje fizyczną a także wydolność całego organizmu. Maszyna ta wpływa na utratę wagi, układ krążenia i wydolność organizmu.
Drążki gimnastyczne – wpływa na budowę mięśni brzucha, grzbietu, przedramion, barków i ramion.
Koła duże do ćwiczenia ramion – wzmacnia mięśnie obręczy barkowej, zwiększa zakres ruchu ramion, wpływa na stawy łokciowe, nadgarstki, przeznaczone jest przede wszystkim dla osób starszych borykających się z chorobą zwyrodnieniową.
Koła Tai – chi – mają te same zastosowanie co koła duże do ćwiczenia ramion nie mniej jednak różnica tkwi w średnicy kół.
Twister – poprawia koordynacje ruchową. Wspomaga i wzmacnia staw biodrowy, mięśnie brzucha i kręgosłup.
Wioślarz – wzmacnia mięśnie nóg, pleców, ramion, grzbietu. Poprawia koordynacje ruchową całego ciała.
Wyciskanie siedząc – wzmacnia mięśnie grzbietu, ramion i pleców.
Stepper – wzmacnia mięśnie nóg, pośladków. Wzmacnia i poprawia wydolność organizmu.

Siłownie na zewnątrz trening

Siłownie zewnętrzne to idealna alternatywa dla tradycyjnych siłowni. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem i znajdziemy je w niemal każdym mieście. Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej należy robić powoli, dokładnie i przede wszystkim regularnie. Przed każdym treningiem pamiętajmy o zrobieniu rozgrzewki a po wykonaniu treningu nie zapomnijmy o rozciąganiu. W ten sposób unikniemy wielu kontuzji, a sam trening będzie przyjemną aktywnością.

Kliknij aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Do góry